Vishay/Vitramon VJ0603D330GXBAJ
VJ0603D330GXBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330GXBAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330GXBAJ.pdf
Availability of VJ0603D330GXBAJ
QUANTITY
VJ0603D330GXBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330GXBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330GXBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330GXBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330GXBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330GXBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330GXBAJ
TACHOMETER LCD 6 CHAR 5V SNAP IN datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 3.3K OHM 5SSIP datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS .100 VERT TIN datasheet.pdf
IC MPU RESET CIRC 4.00V SOT23-3 datasheet.pdf
IC DAC SER 96K 32VQFN datasheet.pdf
TRIMMER 1M OHM 0.5W PC PIN datasheet.pdf
CONN RCPT 57POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
VS CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
PCB HEADER 180 3.5MM 12 POLE datasheet.pdf
FA HD-I SMPO098F150O LEADMAKER datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 20AWG WHITE 1=1FT datasheet.pdf
2.4GHZ LOW POWER BLE4.0 datasheet.pdf