Vishay/Vitramon VJ0603D330JLXAP
VJ0603D330JLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330JLXAP
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330JLXAP.pdf
Availability of VJ0603D330JLXAP
QUANTITY
VJ0603D330JLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330JLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330JLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330JLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330JLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330JLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D330JLXAP
IC DRIVER HIGH/LOW SIDE 14-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 250V X7R 1808 datasheet.pdf
LCD MOD CHAR 1X16 Y/G TRANSFL datasheet.pdf
LED XLAMP XP-C RED/ORANGE SMD datasheet.pdf
SIDE ELEMENT W/SCREW FIXTURE datasheet.pdf
RES 154K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
ROUTING GATEWAY X4 EDGE datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 15V 0.8A datasheet.pdf
RES 6.49K OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 20% 275VAC RADIAL datasheet.pdf