Vishay/Vitramon VJ0603D330JXCAJ
VJ0603D330JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330JXCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D330JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D330JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330JXCAJ
DIODE ZENER 7.5V 200MW UMD2 datasheet.pdf
RES SMD 523 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
RES SMD 191K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
RES ARRAY 13 RES 8.2K OHM 14SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 37POS FLANGE W/PINS datasheet.pdf
SNSW 5A 1-4 AXE:LONG RLR datasheet.pdf
DIODE ZENER 5.1V DO213AB datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 200 OHM 14SOIC datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 37POS PIN datasheet.pdf