Vishay/Vitramon VJ0603D330JXXAC
VJ0603D330JXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330JXXAC
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330JXXAC.pdf
Availability of VJ0603D330JXXAC
QUANTITY
VJ0603D330JXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330JXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330JXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330JXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330JXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330JXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D330JXXAC
IC VOLT DETECT 2.3V N-CH OD SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 2.8V 0.1A SOT23-5 datasheet.pdf
IC ADC 16BIT 5V SAMPLING 28SSOP datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 6A 125V datasheet.pdf
DIRECTIONAL COUPLER 1950MHZ 0603 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS R/A 3.81MM datasheet.pdf
RES 4.64K OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONTROL TEMP 24V 18-36V PANEL MT datasheet.pdf
CONN RCPT 14POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TRIMMER 20 OHM 1W PC PIN datasheet.pdf
RES SMD 118K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf