Vishay/Vitramon VJ0603D330KLCAJ
VJ0603D330KLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330KLCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330KLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D330KLCAJ
QUANTITY
VJ0603D330KLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330KLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330KLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330KLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330KLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330KLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330KLCAJ
RES 240 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 48V 15W datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP BCD COMP PC MT datasheet.pdf
FIXED IND 1.8UH 8.5A 13 MOHM SMD datasheet.pdf
DIODE GEN PURP 600V 3A DO201AD datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 2W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 1.54M OHM 1% 0.4W 0805 datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 30POS GOLD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T .2A 12V datasheet.pdf