Vishay/Vitramon VJ0603D330KXCAJ
VJ0603D330KXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330KXCAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330KXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D330KXCAJ
QUANTITY
VJ0603D330KXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330KXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330KXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330KXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330KXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330KXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330KXCAJ
IC DEL LINE 256TAP 1275NS 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 990V 4.5KA DISC 14MM datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 125MW SSMINI3 datasheet.pdf
HEATSHRINK TUBING FR SIZE 35X4' datasheet.pdf
DIODE ZENER 2.7V 1W PMDU datasheet.pdf
FUSE BOARD MOUNT 2A 250VAC RAD datasheet.pdf
IC CLK BUFFER 2:12 800MHZ 40VQFN datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 64LQFP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 4POS 7.5MM 30DEG datasheet.pdf
CAP FILM 22NF 10% 400VDC RAD datasheet.pdf