Murata Electronics North America GRM0335C1E4R7CA01J
GRM0335C1E4R7CA01J picture photo
Mfg. Part Number
GRM0335C1E4R7CA01J
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 4.7PF 25V NP0 0201
Datasheet Download
GRM0335C1E4R7CA01J.pdf
Availability of GRM0335C1E4R7CA01J
QUANTITY
GRM0335C1E4R7CA01J Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM0335C1E4R7CA01J
Internal Part NumberEIS-GRM0335C1E4R7CA01J
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package50,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesGRM
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.7pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / Case0201 (0603 Metric)
Size / Dimension0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.013" (0.33mm)
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)GRM0335C1E4R7CA01J
Related LinksGRM0335C1, GRM0335C1E4R7CA01J Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM0335C1E4R7CA01J Details Description
Related parts for GRM0335C1E4R7CA01J
IC MPU/RESET CIRC 4.30V SC70-4 datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 1.5A 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 72MBIT 117MHZ 100LQFP datasheet.pdf
IC BUFFR 28BIT REG DDR2 176-BGA datasheet.pdf
IC LINE INTERFACE T1/E1 28PLCC datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 18pF 50 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf
RND SPACER 0.063" NYLON 15.11MM datasheet.pdf
Connector Receptacle 7 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
SL-RR21M (PLASTIC) 2N/C+1N/O 1XM datasheet.pdf
RES 37.4 OHM 3/4W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS WALL MNT SKT datasheet.pdf