Vishay/Vitramon VJ0603D330MXXAJ
VJ0603D330MXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D330MXXAJ
Brief Description
CAP CER 33PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D330MXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D330MXXAJ
QUANTITY
VJ0603D330MXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D330MXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D330MXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance33pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D330MXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D330MXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D330MXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D330MXXAJ
CONN HEADER 60POS .050" STR PCB datasheet.pdf
CAP CER 16PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
PELTIER MODULE CP2,31,06,L1,W4.5 datasheet.pdf
IC MCU USB 64K FLASH 32VFQFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 25W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 120V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M3 NYLON 84MM datasheet.pdf
CONN HEADER 17POS .100 L.104 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT T766 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS JAM NUT SKT datasheet.pdf