Vishay/Vitramon VJ0603D360FLBAJ
VJ0603D360FLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360FLBAJ
Brief Description
CAP CER 36PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360FLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D360FLBAJ
QUANTITY
VJ0603D360FLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360FLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360FLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360FLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360FLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360FLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D360FLBAJ
RES SMD 28K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC MPU/RESET CIRC 4.50V SOT23-5 datasheet.pdf
IC KIT THERMO CONTROLLER & AMP datasheet.pdf
RES SMD 10.7K OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
RES SMD 30.1 OHM 0.1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf