Vishay/Vitramon VJ0603D360MLPAP
VJ0603D360MLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D360MLPAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 36PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D360MLPAP.pdf
Availability of VJ0603D360MLPAP
QUANTITY
VJ0603D360MLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D360MLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D360MLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance36pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D360MLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D360MLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D360MLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D360MLPAP
IC DIFF COMPARATOR QUAD 14-SOIC datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 15A 8-SOIC datasheet.pdf
SCR ISO 600V 6A TO220 datasheet.pdf
FUSE BLOK CART 480V 30A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 440VAC Y5U RADIAL datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 37 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
500 TB SOCKET OPEN VER datasheet.pdf
CABLE 3COND 26AWG SHLD 1000' datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 120MA 4.2 OHM datasheet.pdf
RES SMD 0.002 OHM 1% 7W 5931 datasheet.pdf