Vishay/Vitramon VJ0603D390FLAAP
VJ0603D390FLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390FLAAP
Brief Description
CAP CER 39PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390FLAAP.pdf
Availability of VJ0603D390FLAAP
QUANTITY
VJ0603D390FLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390FLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390FLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390FLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390FLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390FLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D390FLAAP
Connector Receptacle 31 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole datasheet.pdf
CAP CER 30PF 200V NP0 AXIAL datasheet.pdf
TOUCH SCREEN 5-WIRE 12.1" GLOSS datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 50VDC 1206 datasheet.pdf
RES 12.1 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
LOCATOR datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 7POS datasheet.pdf
CONN RETAINER datasheet.pdf
TRANSFORMER TOROIDAL POWER datasheet.pdf
RES 590 OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf