Vishay/Vitramon VJ0603D390FXPAC
VJ0603D390FXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390FXPAC
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390FXPAC.pdf
Availability of VJ0603D390FXPAC
QUANTITY
VJ0603D390FXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390FXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390FXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390FXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390FXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390FXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D390FXPAC
CONN RCPT 4POS 28-26AWG 2MM datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20DIP datasheet.pdf
RES SMD 27.4 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 787 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 0.004 OHM 1% 1W 0815 datasheet.pdf
RES SMD 1.2K OHM 1/2W 1206 WIDE datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 3.5KB FLASH 20SOIC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 19.6 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
XCEDE RGHT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
220UF 16V 8X16 85C AXI datasheet.pdf