Vishay/Vitramon VJ0603D390FXPAJ
VJ0603D390FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390FXPAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D390FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D390FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390FXPAJ
LIGHT PIPE 3MM RIGID RA RND SMD datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS .100" DBL PCB datasheet.pdf
EMI FILTER 250VAC 6A DIN RAIL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
ENCODER MODULE 2CH 1024CPR datasheet.pdf
SWITCH ROCKER 3PDT 5A 120V datasheet.pdf
CAP ALUM 1UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
IC PCI SW 64LANE 16PORT 1156BGA datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X12.7MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf