Vishay/Vitramon VJ0603D390MLBAJ
VJ0603D390MLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D390MLBAJ
Brief Description
CAP CER 39PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D390MLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D390MLBAJ
QUANTITY
VJ0603D390MLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D390MLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D390MLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance39pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D390MLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D390MLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D390MLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D390MLBAJ
TRIMMER 1M OHM 0.25W TH datasheet.pdf
TRANS PNP 25V 2A SOT-89 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Tab 0.250" (6.35mm) Solder datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 200V X7R 0603 datasheet.pdf
CAP ALUM 2700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
CONN HEADER 220POS 11ROW VERT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
FIXED IND 1.2UH 220MA 650 MOHM datasheet.pdf
CYLINDER datasheet.pdf
CAP CER 1UF 4V 20% X6S 0603 datasheet.pdf