Vishay/Vitramon VJ0603D391GLXAJ
VJ0603D391GLXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D391GLXAJ
Brief Description
CAP CER 390PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D391GLXAJ.pdf
Availability of VJ0603D391GLXAJ
QUANTITY
VJ0603D391GLXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D391GLXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D391GLXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance390pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D391GLXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D391GLXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D391GLXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D391GLXAJ
LED T-1 3/4 YLW 24V MIDG FLANGE datasheet.pdf
IC QUAD RS-485 DIFF RCVR 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER MATE-N-LOK 15CIRCUIT datasheet.pdf
RES 470 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 21POS PIN datasheet.pdf
RES CHAS MNT 29.4 OHM 1% 30W datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 128KB FLASH 120BGA datasheet.pdf
TRANS RF BIPO 5.3W 300MA 55EU2 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 61POS PIN datasheet.pdf