Vishay/Vitramon VJ0603D3R0BXCAP
VJ0603D3R0BXCAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0BXCAP
Brief Description
CAP CER 3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0BXCAP.pdf
Availability of VJ0603D3R0BXCAP
QUANTITY
VJ0603D3R0BXCAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0BXCAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0BXCAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0BXCAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0BXCAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0BXCAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R0BXCAP
AC/DC DESKTOP ADAPTER 6V 12W datasheet.pdf
IC CHRG MGMT MULTICHEM 8-DIP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 WW datasheet.pdf
SENSOR 300PSI 7/16-20-2B 1-5V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALLMNT SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 18 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
RES SMD 240 OHM 5% 20W TO263 datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
GDT 250V 20% 5KA THROUGH HOLE datasheet.pdf
FUSE 400A datasheet.pdf