Vishay/Vitramon VJ0603D3R0DLBAJ
VJ0603D3R0DLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R0DLBAJ
Brief Description
CAP CER 3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R0DLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R0DLBAJ
QUANTITY
VJ0603D3R0DLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R0DLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R0DLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R0DLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R0DLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R0DLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R0DLBAJ
JUMPER-H2728TR/C2064G/X 12" datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 0.5VA 28V datasheet.pdf
CONN PLUG 80POS R/A .050" GOL datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ 21-G SLVR datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 5.23 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RECEPTACLE 7-WAY, 3X LED 660NM + datasheet.pdf
CAP CER 270PF 25V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf