Vishay/Vitramon VJ0603D3R3BLXAC
VJ0603D3R3BLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3BLXAC
Brief Description
CAP CER 3.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3BLXAC.pdf
Availability of VJ0603D3R3BLXAC
QUANTITY
VJ0603D3R3BLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3BLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3BLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3BLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3BLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3BLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R3BLXAC
IC DRIVER HIGH/LOW DRIVER 14-DIP datasheet.pdf
MIC COND ANALOG OMNI -44DB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 9/16-18 UNF 1-5V datasheet.pdf
SWITCH TACT SPST-NO 0.025A 50V datasheet.pdf
RES CHAS MNT 4.32 OHM 1% 30W datasheet.pdf
CAP ALUM 100000UF 40V SCREW datasheet.pdf
CABLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
MOD IGBT 1200V 200A POWIR 62 datasheet.pdf