Vishay/Vitramon VJ0603D3R3CLBAJ
VJ0603D3R3CLBAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R3CLBAJ
Brief Description
CAP CER 3.3PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R3CLBAJ.pdf
Availability of VJ0603D3R3CLBAJ
QUANTITY
VJ0603D3R3CLBAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R3CLBAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R3CLBAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R3CLBAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R3CLBAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R3CLBAJ Details Description
Related parts for VJ0603D3R3CLBAJ
NPN PHOTOTRANSISTOR 900NM TO18 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 11POS 3.81MM datasheet.pdf
RES SMD 15.8 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES SMD 11.8K OHM 0.5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 1.5K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP5585CP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
Connector Socket 66 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM datasheet.pdf