Vishay/Vitramon VJ0603D3R9CLAAP
VJ0603D3R9CLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9CLAAP
Brief Description
CAP CER 3.9PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9CLAAP.pdf
Availability of VJ0603D3R9CLAAP
QUANTITY
VJ0603D3R9CLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9CLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9CLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9CLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9CLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9CLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R9CLAAP
BERGSTRIP .100" DR STRAIGHT datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 50V 15MA DO35 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 150W datasheet.pdf
IC OSC VCXO 156.25MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 180PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 4 Circuit 0.563" (14.30mm) datasheet.pdf
VARISTOR 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.60PF 200V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HDR 2MM PCB VERT 16POS datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ 6PF SMT datasheet.pdf