Vishay/Vitramon VJ0603D3R9CLBAP
VJ0603D3R9CLBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9CLBAP
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9CLBAP.pdf
Availability of VJ0603D3R9CLBAP
QUANTITY
VJ0603D3R9CLBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9CLBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9CLBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9CLBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9CLBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9CLBAP Details Description
Related parts for VJ0603D3R9CLBAP
RES 1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 1.5W DO214AA datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 3.81MM datasheet.pdf
LED PANEL IND GRN DIFF SNAP-IN datasheet.pdf
IC IR TRANSMITTER HIFI 44LQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
RES SMD 935 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
ZACK STRIP 10-SECTION WHITE datasheet.pdf
ER5018-030NE, 3N/C, 1/2" NPT, E datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .100" datasheet.pdf