Vishay/Vitramon VJ0603D3R9DLXAC
VJ0603D3R9DLXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D3R9DLXAC
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 3.9PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D3R9DLXAC.pdf
Availability of VJ0603D3R9DLXAC
QUANTITY
VJ0603D3R9DLXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D3R9DLXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D3R9DLXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance3.9pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D3R9DLXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D3R9DLXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D3R9DLXAC Details Description
Related parts for VJ0603D3R9DLXAC
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 2W datasheet.pdf
SWITCH MINI SPDT PLUNG SILV PCB datasheet.pdf
LCD GRAPHIC DISPL 122X32 GRY WHT datasheet.pdf
IC OPAMP INSTR 1.5MHZ RRO 8MSOP datasheet.pdf
IC MCU 8-BIT 8K FLASH 44-PLCC datasheet.pdf
RES 649 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 0.47UF 20% 200V RADIAL datasheet.pdf
LOW HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
RES 200 OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
OSC VCTCXO 26.000MHZ CSNWV SMD datasheet.pdf