Vishay/Vitramon VJ0603D430FXPAJ
VJ0603D430FXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430FXPAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430FXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D430FXPAJ
QUANTITY
VJ0603D430FXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430FXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430FXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430FXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430FXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430FXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D430FXPAJ
BATTERY PACK NIMH 7.2V 2300MAH datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 4.5-9VIN +/-05VOUT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CAP TANT 0.27UF 5% 50V AXIAL datasheet.pdf
ATTENUATOR N 18GHZ 50OHM 2DB datasheet.pdf
QKE HDR datasheet.pdf
RES CHAS MNT 7.5K OHM 5% 55W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 820 OHM 5% 12W datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM R-TAB T766 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS INLINE SKT datasheet.pdf