Vishay/Vitramon VJ0603D430GLPAP
VJ0603D430GLPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430GLPAP
Brief Description
CAP CER 43PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430GLPAP.pdf
Availability of VJ0603D430GLPAP
QUANTITY
VJ0603D430GLPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430GLPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430GLPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430GLPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430GLPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430GLPAP Details Description
Related parts for VJ0603D430GLPAP
CONN HEADER .100 DUAL STR 42POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 11V 200MW SOT323 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC REG BCK 3.3V/5V/9V TRPL TO220 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 40W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 600W datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X25MM XCUT T412 datasheet.pdf
DIODE ZENER 160V 1.85W SOD64 datasheet.pdf
IMP100 S H V6P14C UG OEW39 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 6POS SKT datasheet.pdf