Vishay/Vitramon VJ0603D430JXCAJ
VJ0603D430JXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430JXCAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430JXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D430JXCAJ
QUANTITY
VJ0603D430JXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430JXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430JXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430JXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430JXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430JXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D430JXCAJ
IC DATA SELECTOR/MUX 1-8 16SOIC datasheet.pdf
VARISTOR 42V 250A DISC 7MM datasheet.pdf
RES SMD 576K OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 4SKT R/A PCB datasheet.pdf
RES SMD 62K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC CPLD 6864LUTS 256BGA datasheet.pdf
500 TB RIS CLA INTERLACE datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
BOX PIN 70 POS 100 C/L datasheet.pdf