Vishay/Vitramon VJ0603D430MLAAP
VJ0603D430MLAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430MLAAP
Brief Description
CAP CER 43PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430MLAAP.pdf
Availability of VJ0603D430MLAAP
QUANTITY
VJ0603D430MLAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430MLAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430MLAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430MLAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430MLAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430MLAAP Details Description
Related parts for VJ0603D430MLAAP
RES SMD 0.1 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED 3MM BI-LEVEL RED RA PCB datasheet.pdf
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP FEEDTHRU 100PF 100V NP0 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 4V 135MA SOT89-5 datasheet.pdf
CAP CER 100PF 3KV X7R RADIAL datasheet.pdf
RES 1.98M OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 470PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
RES 5.1 OHM 20W 5% TO220 datasheet.pdf