Vishay/Vitramon VJ0603D430MXCAJ
VJ0603D430MXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D430MXCAJ
Brief Description
CAP CER 43PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D430MXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D430MXCAJ
QUANTITY
VJ0603D430MXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D430MXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D430MXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance43pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D430MXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D430MXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D430MXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D430MXCAJ
IC MCU 8BIT 16KB FLASH 28TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 1.2KOHM 0.02% 1/16W 0402 datasheet.pdf
Crystal 100.0000kHz 30ppm 12.5pF 50 kOhm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SOJ, 5.50mm pitch datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.250" (6.35mm) datasheet.pdf
RES SMD 48.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MOD SIMPLELINK WI-FI CC3000 datasheet.pdf
CONN HDR 70POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
GDT 470V 20% 10KA T/H FAIL SHORT datasheet.pdf