Vishay/Vitramon VJ0603D431KXXAR
VJ0603D431KXXAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D431KXXAR
Brief Description
CAP CER 430PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D431KXXAR.pdf
Availability of VJ0603D431KXXAR
QUANTITY
VJ0603D431KXXAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D431KXXAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D431KXXAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance430pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D431KXXAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D431KXXAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D431KXXAR Details Description
Related parts for VJ0603D431KXXAR
CONN HEADER 3MM 20POS DUAL GOLD datasheet.pdf
CAP CER 470PF 2KV Y5V RADIAL datasheet.pdf
CAP MICA 5000PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
OMEGA CLAMP datasheet.pdf
IC DSC 128KB datasheet.pdf
SIDE MOUNTING PLATE datasheet.pdf
15POS M PI FILT TY3 PC RER SP datasheet.pdf