Vishay/Vitramon VJ0603D470GLXAP
VJ0603D470GLXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470GLXAP
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470GLXAP.pdf
Availability of VJ0603D470GLXAP
QUANTITY
VJ0603D470GLXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470GLXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470GLXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470GLXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470GLXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470GLXAP Details Description
Related parts for VJ0603D470GLXAP
CONN HEADER 8POS 5MM STRGHT TIN datasheet.pdf
RES SMD 976K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SGL R-R VOUT 10DFN datasheet.pdf
PASS THRU J-BOX MICRO MOUNT BLK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 25W datasheet.pdf
OSC MEMS 100.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
ANT WHIP EF CC 450-470MHZ datasheet.pdf
OSC MEMS 11.0592MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HEATSINK 54X54X15MM XCUT T412 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder datasheet.pdf
CAP POLY 330UF 20% 25V T/H datasheet.pdf