Vishay/Vitramon VJ0603D470GXCAJ
VJ0603D470GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470GXCAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470GXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D470GXCAJ
QUANTITY
VJ0603D470GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470GXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470GXCAJ
SENSOR HUMIDITY datasheet.pdf
SWITCH UNIT PB ROUND/MUSHRM BLK datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWAY .100 30POS R/A datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 53POS BOX MNT SCKT datasheet.pdf
TVS DIODE 171VWM 274VC DO214AB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 25W datasheet.pdf
SENSOR CURRENT HALL 90A AC/DC datasheet.pdf
RES 50K OHM 0.6W 0.1% RADIAL datasheet.pdf
OSC CMEMS 8.000MHZ LVCMOS SMD datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS WALL MNT SKT datasheet.pdf