Vishay/Vitramon VJ0603D470GXXAJ
VJ0603D470GXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470GXXAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470GXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D470GXXAJ
QUANTITY
VJ0603D470GXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470GXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470GXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470GXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470GXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470GXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470GXXAJ
IC REG LDO 3.3V 5A DDPAK datasheet.pdf
IC TXRX 21BIT CHAN LINK 48TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 10POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES 120K OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SERIALIZER 10-BIT 28-SSOP datasheet.pdf
CONN F INSULATOR datasheet.pdf
CAP ALUM 220UF 20% 16V RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
FL. HIGH BAY SENSOR LENS WHITE datasheet.pdf
750 TB PLU PLU HOOK/BACK datasheet.pdf
HEADER 7POS SMT WHITE datasheet.pdf