Vishay/Vitramon VJ0603D470MLAAJ
VJ0603D470MLAAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D470MLAAJ
Brief Description
CAP CER 47PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D470MLAAJ.pdf
Availability of VJ0603D470MLAAJ
QUANTITY
VJ0603D470MLAAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D470MLAAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D470MLAAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance47pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D470MLAAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D470MLAAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D470MLAAJ Details Description
Related parts for VJ0603D470MLAAJ
FAN AXIAL 80X25.4MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
IC CATV AMP MOD 870MHZ 425MA 7P datasheet.pdf
AM60500-58 UPR WIRE CLMP datasheet.pdf
Crystal 30.0000MHz 30ppm 18pF 30 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
RES CHAS MNT 698 OHM 1% 30W datasheet.pdf
RES SMD 619 OHM 0.1% 0.15W 1505 datasheet.pdf
XFRMR TOROIDAL 7VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
DIODE ZENER 24V 1.5W DO204AL datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
ENCODER ROTARY datasheet.pdf
CRYSTAL 37.400 MHZ 8PF SMT datasheet.pdf