Vishay/Vitramon VJ0603D4R3CXCAJ
VJ0603D4R3CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3CXCAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3CXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R3CXCAJ
QUANTITY
VJ0603D4R3CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3CXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R3CXCAJ
RES ARRAY 4 RES 16 OHM 1206 datasheet.pdf
CAP MICA 270PF 0.5% 1KV 2220 datasheet.pdf
TERMINAL SHROUDS 400A 600V datasheet.pdf
RES SMD 47K OHM 1% 1W 2010 datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 491MA 290 MOHM datasheet.pdf
CONV DC/DC 30W 12-36VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
RES SMD 0.001 OHM 1% 2W 2512 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 100W datasheet.pdf