Vishay/Vitramon VJ0603D4R3CXPAC
VJ0603D4R3CXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3CXPAC
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3CXPAC.pdf
Availability of VJ0603D4R3CXPAC
QUANTITY
VJ0603D4R3CXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3CXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3CXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3CXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3CXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3CXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D4R3CXPAC
HEX STANDOFF 8-32 ALUM 1-3/4" datasheet.pdf
RES METAL OX 3W 47 OHM 5% AXL datasheet.pdf
IC RTC CLK/CALENDAR PAR 28-SOIC datasheet.pdf
CONN 20POS PLUGGABLE R/A SFP datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 12VIN +/-3.3VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 8200PF 10% 275VAC RAD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 8A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 24POS TIN datasheet.pdf