Vishay/Vitramon VJ0603D4R3CXPAP
VJ0603D4R3CXPAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3CXPAP
Brief Description
CAP CER 4.3PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3CXPAP.pdf
Availability of VJ0603D4R3CXPAP
QUANTITY
VJ0603D4R3CXPAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3CXPAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3CXPAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3CXPAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3CXPAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3CXPAP Details Description
Related parts for VJ0603D4R3CXPAP
CONN PLUG 0.8MM 100POS SMD GOLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS DIP .125 SLD datasheet.pdf
POWER MOD IGBT 600V 100A SP1 datasheet.pdf
CONN TRS JACK STR CRIMP datasheet.pdf
TRIAC ALTERNISTOR 800V 12A TO2 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T766 datasheet.pdf
STK600 ROUTINGCARD RC048SAM-93 datasheet.pdf
CRYSTAL 30.000 MHZ SERIES SMT datasheet.pdf
FIXED IND 600NH 29A 2.2 MOHM SMD datasheet.pdf