Vishay/Vitramon VJ0603D4R3DXXAJ
VJ0603D4R3DXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D4R3DXXAJ
Brief Description
CAP CER 4.3PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D4R3DXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D4R3DXXAJ
QUANTITY
VJ0603D4R3DXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D4R3DXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D4R3DXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4.3pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D4R3DXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D4R3DXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D4R3DXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D4R3DXXAJ
RES SMD 22.1K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 100V 2A DO220AA datasheet.pdf
CAP CER 33PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
Connector Quick Connect Receptacle 26-30 AWG 0.110" (2.79mm) Crimp datasheet.pdf
RES 39K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 20POS 2.54MM T/H datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.01% 1/5W 0805 datasheet.pdf