Vishay/Vitramon VJ0603D510GXCAJ
VJ0603D510GXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D510GXCAJ
Brief Description
CAP CER 51PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D510GXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D510GXCAJ
QUANTITY
VJ0603D510GXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D510GXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D510GXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance51pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D510GXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D510GXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D510GXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D510GXCAJ
RES SMD 24.9K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EP CONTACT 18-22AWG TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .156 EXTEND datasheet.pdf
IC BUFF/DVR TRI-ST DUAL 20SSOP datasheet.pdf
RES SMD 14.3K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
CONN RCPT 3 POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 200W datasheet.pdf
DC/DC CONVERT 12V 0.5A datasheet.pdf