Vishay/Vitramon VJ0603D560KXBAP
VJ0603D560KXBAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D560KXBAP
Brief Description
CAP CER 56PF 100V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D560KXBAP.pdf
Availability of VJ0603D560KXBAP
QUANTITY
VJ0603D560KXBAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D560KXBAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D560KXBAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D560KXBAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D560KXBAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D560KXBAP Details Description
Related parts for VJ0603D560KXBAP
KIT POTENTIOMETER 3MM SEALED SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PCB 5.08MM 34POS OR datasheet.pdf
RES SMD 115K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
DIP OPTOCOUPLER 5VDC 5A datasheet.pdf
DIODE ZENER 18V 500MW DO35 datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.02 OHM 1/2W 0805 WIDE datasheet.pdf
CM-S31SCC5 SW M8 M CONN SS CS datasheet.pdf
IC LED Driver AC DC Offline Switcher Analog Dimming Lighting 8-SO datasheet.pdf
RES SMD 18K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf