Vishay/Vitramon VJ0603D560MXXAP
VJ0603D560MXXAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D560MXXAP
Brief Description
CAP CER 56PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D560MXXAP.pdf
Availability of VJ0603D560MXXAP
QUANTITY
VJ0603D560MXXAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D560MXXAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D560MXXAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance56pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D560MXXAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D560MXXAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D560MXXAP Details Description
Related parts for VJ0603D560MXXAP
CONN HEADER 34POS STR LONG LATCH datasheet.pdf
CAP CER 330PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
SENSOR 100PSI 1/4-18NPT .5-4.5V datasheet.pdf
IC LI-ION CHARGE MGMT 20-DSBGA datasheet.pdf
RES SMD 68.1 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
DIE SET 4 22-16 VIB PGY datasheet.pdf
RES 2.15K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 60V 100A LFPAK datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM L-TAB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 1 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf