Vishay/Vitramon VJ0603D5R1CXPAJ
VJ0603D5R1CXPAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1CXPAJ
Brief Description
CAP CER 5.1PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1CXPAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R1CXPAJ
QUANTITY
VJ0603D5R1CXPAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1CXPAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1CXPAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1CXPAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1CXPAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1CXPAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R1CXPAJ
RES 910K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 68PF 2KV NP0 1808 datasheet.pdf
TVS DIODE 11VWM 20.1VC DO204AC datasheet.pdf
C/A 62.5/125, LDS, 2.5MM 30 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER PAR 8SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 25W datasheet.pdf
CAP ALUM 33UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN INLINE RCPT TRIAX SKT SLDER datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS .100" datasheet.pdf