Vishay/Vitramon VJ0603D5R1CXXAC
VJ0603D5R1CXXAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R1CXXAC
Brief Description
CAP CER 5.1PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R1CXXAC.pdf
Availability of VJ0603D5R1CXXAC
QUANTITY
VJ0603D5R1CXXAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R1CXXAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R1CXXAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.1pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R1CXXAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R1CXXAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R1CXXAC Details Description
Related parts for VJ0603D5R1CXXAC
SENSOR REFL LONG H TYPE W/OSC datasheet.pdf
RES SMD 130K OHM 0.1% 1/2W 2512 datasheet.pdf
SENSOR 750PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
16C MTA100 ASSY ON TAPE datasheet.pdf
RES 2.20 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM CM 16TSSOP datasheet.pdf
SW ROTARY SP 200MA 0.3" 5POS PC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 25V 20% 2917 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 133MHZ 100TQFP datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 2X27.6V 75W datasheet.pdf