Vishay/Vitramon VJ0603D5R6BXPAC
VJ0603D5R6BXPAC picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R6BXPAC
Brief Description
CAP CER 5.6PF 250V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R6BXPAC.pdf
Availability of VJ0603D5R6BXPAC
QUANTITY
VJ0603D5R6BXPAC Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R6BXPAC
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R6BXPAC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.1pF
Voltage - Rated250V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R6BXPAC
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R6BXPAC Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R6BXPAC Details Description
Related parts for VJ0603D5R6BXPAC
IC REG BUCK BOOST INV 12V 8SOIC datasheet.pdf
IC XDCP SGL 100TAP 1K 8-SOIC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 8SIP datasheet.pdf
CORDURA STORAGE CASE datasheet.pdf
CONN SMA JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 250W datasheet.pdf
OSC MEMS 19.44MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
HERMETIC THERMOSTAT datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 25 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
CAP CER 0.40PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN SOCKET 3W3C F 20A datasheet.pdf