Vishay/Vitramon VJ0603D5R6CXCAJ
VJ0603D5R6CXCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R6CXCAJ
Brief Description
CAP CER 5.6PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R6CXCAJ.pdf
Availability of VJ0603D5R6CXCAJ
QUANTITY
VJ0603D5R6CXCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R6CXCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R6CXCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.25pF
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R6CXCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R6CXCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R6CXCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D5R6CXCAJ
IC GATE NOR 3CH 3-INP 14-DIP datasheet.pdf
JUMPER-H1502TR/A2015L/H1500TR 6" datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 630V X7R 1812 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 9 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN MOD JACK 6P4C R/A UNSHLD datasheet.pdf
RES 383K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
2X6 ICM EXTRACTION TOOL datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 60X60X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
MICRO 31C S 6" RBW FLOAT NI datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER 10A datasheet.pdf