Vishay/Vitramon VJ0603D5R6DXAAP
VJ0603D5R6DXAAP picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D5R6DXAAP
Brief Description
CAP CER 5.6PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D5R6DXAAP.pdf
Availability of VJ0603D5R6DXAAP
QUANTITY
VJ0603D5R6DXAAP Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D5R6DXAAP
Internal Part NumberEIS-VJ0603D5R6DXAAP
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5.6pF
Tolerance±0.5pF
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D5R6DXAAP
Related LinksVJ0603D, VJ0603D5R6DXAAP Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D5R6DXAAP Details Description
Related parts for VJ0603D5R6DXAAP
SCR NON-ISOLAT 1000V 40A TO220AB datasheet.pdf
CONN RECEPT 2POS 20AWG MTA156 datasheet.pdf
IC RF PWR CNTRL 2.4GHZ DL 10MSOP datasheet.pdf
CONN HDR 6POS R/A KEY-Y 15GOLD datasheet.pdf
IC BATTERY CHARGER 28V 8-UDFN datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS INLINE W/SKTS datasheet.pdf
IC FPGA 400 I/O 1156FCBGA datasheet.pdf
RES 1.62K OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN HDR 6POS 1.27MM SMD datasheet.pdf
CAP FILM 330NF 5% 63VDC AXIAL datasheet.pdf