Vishay/Vitramon VJ0603D620JXAAT
VJ0603D620JXAAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620JXAAT
Brief Description
CAP CER 62PF 50V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620JXAAT.pdf
Availability of VJ0603D620JXAAT
QUANTITY
VJ0603D620JXAAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620JXAAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620JXAAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620JXAAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620JXAAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620JXAAT Details Description
Related parts for VJ0603D620JXAAT
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 20POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 8V 100W datasheet.pdf
RES 66.5K OHM 1% 1/8W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.53K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 60.4 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC OSC VCXO 500MHZ 6-CLCC datasheet.pdf