Vishay/Vitramon VJ0603D620KXXAJ
VJ0603D620KXXAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620KXXAJ
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620KXXAJ.pdf
Availability of VJ0603D620KXXAJ
QUANTITY
VJ0603D620KXXAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620KXXAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620KXXAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620KXXAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620KXXAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620KXXAJ Details Description
Related parts for VJ0603D620KXXAJ
CONN POWER JACK 1.3X3.8MM SMD datasheet.pdf
IDC CABLE - ASS16A/AE16G/APR16A datasheet.pdf
IC DUAL HS FET DRIVER 8-SOIC datasheet.pdf
CAP CER 270PF 3.15KV SL RADIAL datasheet.pdf
DGTL ISO 5KV 2CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1500PF 440VAC Y5V RADIAL datasheet.pdf