Vishay/Vitramon VJ0603D620MLCAR
VJ0603D620MLCAR picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620MLCAR
Brief Description
CAP CER 62PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620MLCAR.pdf
Availability of VJ0603D620MLCAR
QUANTITY
VJ0603D620MLCAR Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620MLCAR
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620MLCAR
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620MLCAR
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620MLCAR Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620MLCAR Details Description
Related parts for VJ0603D620MLCAR
CONN HEADER .100 DUAL R/A 64POS datasheet.pdf
TRIMMER 10 OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.8V 0.2A 5SOT datasheet.pdf
IC FPGA 538 I/O 1152FBGA datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
HEAT SHRINK TUBING datasheet.pdf
RES 6.19 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
RES 5 OHM 7W 5% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 3.8NH 180MA 1.1 OHM datasheet.pdf
MARKING STRIPS datasheet.pdf
RJ45 NO SHIELD LED 4 PORT datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 2.4A 6-MLP datasheet.pdf