Vishay/Vitramon VJ0603D620MLXAT
VJ0603D620MLXAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D620MLXAT
Brief Description
CAP CER 62PF 25V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D620MLXAT.pdf
Availability of VJ0603D620MLXAT
QUANTITY
VJ0603D620MLXAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D620MLXAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D620MLXAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance62pF
Tolerance±20%
Voltage - Rated25V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D620MLXAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D620MLXAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D620MLXAT Details Description
Related parts for VJ0603D620MLXAT
SWITCH MAGNET DIGITAL VANE PLAST datasheet.pdf
RES SMD 105K OHM 1% 1/10W 0402 datasheet.pdf
VARISTOR 324V 6.5KA DISC 20MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 6POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP 2.2F 20% 2.7V THROUGH HOLE datasheet.pdf
TVS DIODE 300VWM 482VC DO214AB datasheet.pdf
CONN PLUG 9POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 500MW DO35 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
RES 1.24K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
M805 14C 14#16 SKT PLUG OM datasheet.pdf
1000UF 6,3V 8X18MM 85C 2500H datasheet.pdf