Vishay/Vitramon VJ0603D680GLCAT
VJ0603D680GLCAT picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680GLCAT
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680GLCAT.pdf
Availability of VJ0603D680GLCAT
QUANTITY
VJ0603D680GLCAT Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680GLCAT
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680GLCAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesVJ HIFREQ
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±2%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsRF, Microwave, High Frequency
Ratings-
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
Lead Spacing-
FeaturesHigh Q, Low Loss
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680GLCAT
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680GLCAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680GLCAT Details Description
Related parts for VJ0603D680GLCAT
IC FLASH 2MBIT 33MHZ 40TSOP datasheet.pdf
IC OPAMP GP 1.6MHZ RRO 8DFN datasheet.pdf
AMPLIFIER, NPN, TWIN OUTPUTS datasheet.pdf
TOOL KIT datasheet.pdf
CABLE JUMPER 1.25MM .178M 16POS datasheet.pdf
RES 383 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 16UH 145MA 3.1 OHM TH datasheet.pdf
CONN SOCKET .8MM 26POS SMD datasheet.pdf
MICRO 15C S 20" WHT FLOAT NI datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 3A 40V DO-220AA datasheet.pdf