Vishay/Vitramon VJ0603D680JLCAJ
VJ0603D680JLCAJ picture photo
Mfg. Part Number
VJ0603D680JLCAJ
Brief Description
CAP CER 68PF 200V NP0 0603
Datasheet Download
VJ0603D680JLCAJ.pdf
Availability of VJ0603D680JLCAJ
QUANTITY
VJ0603D680JLCAJ Order Process
Ship out your order
Specifications of VJ0603D680JLCAJ
Internal Part NumberEIS-VJ0603D680JLCAJ
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance68pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated200V
Temperature CoefficientC0G, NP0
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.037" (0.94mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)VJ0603D680JLCAJ
Related LinksVJ0603D, VJ0603D680JLCAJ Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
VJ0603D680JLCAJ Details Description
Related parts for VJ0603D680JLCAJ
CONN EDGECARD 36POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN CHAMP PLUG 80POS STADDLE MT datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 70MA 5.6 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 150W datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3750K 2SMD datasheet.pdf
CAP ALUM 6800UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
CONN HEADER 53POS .100 L.104 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X20MM R-TAB T766 datasheet.pdf
MOD IR RCVR 40KHZ SIDE VIEW datasheet.pdf
CRYSTAL 40.610 MHZ 10PF SMT datasheet.pdf
OSC SO 150.000MHZ CMOS SMD datasheet.pdf